Zdroj: CzechTrade

Britský strojírenský veletrh Advanced Engineering letos představí také certifikace a inspekční služby

Jednou z často kladených otázek od českým exportéru je, jak reagovat na změny v rámci certifikačních procesů po odtržení Velké Británie od Evropské unie. Veletrh v Birminghamu v tomto roce nabídne primárně strojírenským firmám jasné odpovědi.

Advanced Engineering je jednou z nejzásadnějších událostí roku v britském strojírenství. Jen vloni se veletrhu zúčastnilo více než 7000 profesionálů, mezi nimiž byli i zástupci a nákupčí ze společností Airbus, Jaguar Land Rover, Alpine F1, Ford, BAE Systems, Rolls-Royce a mnoho dalších.

Ilustrační fotografie

Letošní Advanced Engineering bude přehlídkou inovací, růstu a vývoje v britském strojírenském průmyslu. Novinky se budou prezentovat hned v sedmi zónách – letectví, kompozity, automobilový průmysl, pokročilé kovy, propojená výroba, vesmír a družice a nově letos také testování výrobků a kontrola kvality.

Mimo skvělé příležitosti vystavovat na jedné z nejprestižnějších akcí v Británii by mohla být velkým přínosem pro české firmy také sekce veletrhu určená poskytovatelům certifikačních a inspekčních služeb. Ve všech oblastech výrobního dodavatelského řetězce je testování a kontrola kvality nedílnou součástí vývoje výrobků a Velká Británie je v mnoha ohledech po certifikační stránce odlišná od zbytku Evropy. Toto platí násobně více po odchodu Británie z EU.

Stavebnictví zažívá v Británii po pandemii boom. V čem jsou šance pro české firmy?

Pro tuto zónu je již potvrzeno několik vystavovatelů, včetně společností James Fisher NDT a Applied Scientific Technologies UK. Je zde tedy možné nejen načerpat znalosti, ale také podniknout konkrétní kroky z hlediska přizpůsobení se změnám v certifikačním rámci.

Zahraniční kancelář CzechTrade Spojené království se již tradičně akce účastní spolu s celou řadu vystavovatelů v rámci společného českého pavilonu. Exportérům kromě snížených nákladů poskytuje celou řadu dalších výhod v podobě zajištění expozice, komunikace se veletržní správou nebo oslovení potenciálních britských obchodních partnerů. Pokud máte o účast na veletrhu zájem, můžete nás kontaktovat na london@czechtrade.cz.

Zdroj: Aero Mag
Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Spojené království.

• Témata: Ekonomika ve světě
• Teritorium: Evropa | Velká Británie | Zahraničí