Britští výrobci automobilů plánují restart

Největší výrobci automobilů v zemi se připravují na znovuobnovení výroby.

Jaguar Land Rover a Aston Martin oznámily plány pro spuštění provozu ve svých výrobnách již v květnu. JLR má otevřít své výrobní linky na Slovensku, v Rakousku, ale i v britském Solihull 18. května. Spustit se má přednostně výroba prémiových modelů Range Rover a Range Rover Sport, určených pro export do Číny, kde se nyní znovu otevírají autosalony a poptávka postupně roste. Výroba v Solihull bude omezena na 2000 pracovníků a pouze jednu směnu namísto běžných tří směn. Ostatní provozy JLR v Halewood a Castle Bromwich zůstanou prozatím uzavřené a jejich uvedení do provozu bude záviset na obnovení poptávky a uvolnění restrikcí v Evropě a Severní Americe.

Aston Martin obnoví provoz svého závodu v St Athan ve Walesu na začátku května. Zde probíhá výroba pro značku zásadního modelu DBX. Hlavní závod v Gaydonu, v hrabství Warwickshire, zůstane prozatím uzavřen. Provoz Nissanu vyrábějící motory v Sunderlandu v minulém týdnu také spustil výrobu, avšak jen pro menší část zaměstnanců. Jedná se prozatím o zkušební provoz za přítomnosti opatření bránících šíření nemoci na pracovišti.

Provozy v automobilovém sektoru, ale i v ostatních segmentech výroby se musejí připravit na nutnost zavedení nových opatření pro bezpečný provoz. Obecně se očekává spíše pomalejší restart a provozy by měli dosahovat zhruba 80 % výrobních kapacit v červnu a postupně se připravovat na 100 % kapacitu až na konci roku.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Londýn.
Zdroj: Finacial Times
• Oblasti podnikání: Automobilový průmysl
• Teritorium: Velká Británie