Bruselské letiště zahájilo testování nových PCR testů. Výsledky ukážou do 15 minut

Tato technologická inovace je dílem společnosti miDiagnostics spadající pod Vlámský meziuniverzitní výzkumný institut pro mikroelektroniku a nanotechnologie.

Bruselské letiště oznámilo zahájení zkušebního provozu ultrarychlého PCR testu, který dokáže odhalit Covid-19 už do čtvrt hodiny a tedy výrazně zkrátit dobu měření. Testy vyvinula vlámská společnost miDiagnostics a od doposud používaných testů se liší využitím integrovaného mikročipu, který vytváří teploty potřebné pro replikaci DNA 20krát rychleji než současné testy.

Ilustrační fotografie

Tento ultrarychlý výsledek je možný díky miniaturizaci procesu, přičemž srdcem této technologie je křemíkový čip vyvinutý ve Vlámském meziuniverzitním výzkumném institutu pro mikroelektroniku a nanotechnologie.

Cestující, kteří přicházejí do centra na letišti za účelem testování, mohou od konce října na vlastní žádost podstoupit tento alternativní test. V případě, že se jeho účinnost ověří v tomto měřítku, bude to znamenat zásadní krok směrem k jeho konečné certifikaci.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Belgie.
Zdroj: https://brusselstimes.com/

• Teritorium: Belgie | Evropa | Zahraničí