Zdroj: CzechTrade

Bukurešť bude mít městskou Křišťálovou lagunu. Další budou následovat v Budapešti, Praze a Varšavě

Rumunská developerská společnost Forty Management zahájila práci na projektu Central District Lagoon City Bucharest. Jde o inovativní, soběstačný projekt městské přestavby se smíšeným využitím, v regionu je ojedinělý.

Hodnota investice v Rumunsku přesahuje 120 milionů eur a poprvé ve střední a východní Evropě bude implementována patentovaná technologie Křišťálové laguny vyvinutá chilským biochemikem a developerem Fernandem Fischmannem. Tato technologie umožňuje výstavbu a údržbu nákladově a energeticky účinných velkých bazénů, nazývaných laguny. Přibližně 1 100 projektů v různých fázích realizace ve více než 60 zemích využívá technologii Křišťálové laguny.

Ilustrační fotografie

Rumunský developer také získal práva na rozšíření projektu v Budapešti, Praze a Varšavě, přičemž investice se odhadují na 140-190 milionů eur pro každou lokalitu, v závislosti na mixu a potřebách identifikovaných na těchto trzích. Laguna v Central District Lagoon City Bukurešť, která má být postavena za jeden rok, bude mít více než 10 000 metrů čtverečních, maximální hloubku dva metry, dvě velké pláže a další zařízení.

V zimě se laguna částečně promění v kluziště. Komplex kolem laguny bude zahrnovat 5hvězdičkový hotel s 323 pokoji, 401 byty výhradně k pronájmu, 9 200 metrů čtverečních komerčních a servisních prostor, kancelářskou budovu třídy A a nespočet dalších zařízení. Central District Lagoon City Bukurešť je navržen tak, aby jeho 2 500 obyvatel nemuselo místo opustit, což je miniaturní město samo o sobě. Obyvatelé nebudou platit prakticky žádné náklady na údržbu, protože komplex má být plně uhlíkově neutrální a soběstačný.

ExportMag: Světelný tunel nebo les ze skla. Česká svítidla září za mořem i v Arábii

Nájemné za jeden ze 2- až 7pokojových bytů v komplexu bude srovnatelné s těmi v podobných lokalitách. Dlouhodobé nájemní smlouvy na 5, 7 a 15 let vyplní mezeru na trhu s pronájmy v Bukurešti. Komplex také očekává, že přivítá ambasády, které chtějí splnit zásady ESG. Čtyřicet odhadů managementu předpokládá, že se investice vrátí za 17 let. Očekává také, že první vlna obyvatel budou většinou expati, zatímco ti druzí budou Rumuni. Colliers UK bude působit jako správce nemovitostí centrálního okresu Lagoon City v Bukurešti.

„Tímto mimořádným projektem se snažíme nově definovat pojmy životního stylu a zábavy, přinést všechny tyto špičkové vybavení přímo do centra města a přeměnit Bukurešť na prázdninovou destinaci s tyrkysovými vodami a idylickými plážemi. Lagoon City navíc implementuje nejvyšší standard udržitelného rozvoje, protože se jedná o první smíšený zelený realitní projekt ve střední Evropě, soběstačný, kde jsou všechny inženýrské sítě vyráběny interně,“ řekl Lucian Azoiței, generální ředitel společnosti Forty Management. Poznamenal také, že technologie Crystal Lagoons činí umístění nedůležitým, protože přináší vodu jako na Maledivách prakticky kamkoli.

Nachází se na adrese č. 18, Coralilor Street, Central District Lagoon City a těží ze zkušeností developera v oblasti udržitelnosti. Vybavení Central District Lagoon City bude zahrnovat heliport, služby concierge pro všechny apartmány, 3 restaurace, 2 plážové bary, bistro o rozloze 430 metrů čtverečních, které bude také sloužit pláži, sky bar, kavárny, soukromé kino, mateřskou školu, 2 SPA centra, kosmetickou kliniku a služby sdílení elektrických automobilů. Komplex také vytvoří 840 nových pracovních míst.

Připravila zahraniční kancelář CzechTrade Rumunsko. 
Zdroj: Romania Insider

• Teritorium: Evropa | Rumunsko | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Investice | Stavebnictví a stavební materiály

Doporučujeme