Bulharská vláda poskytne 81 milionů lev na stavbu dálnic Hemus

Bulharská vláda investuje do infrastruktury a snaží se urychlit dostavbu dálničního spojení s Varnou.

Rada ministrů rozhodla o poskytnutí finančních prostředků 81 157 840 BGN ministerstvu pro místní rozvoj a veřejné práce (MRDPW) na úhradu letošních stavebních prací podél nedokončené dálnice Hemus. Ta spojí bulharské hlavní město Sofii s přímořským městem Varna, informovala v úterý vládní informační služba. Devět úseků dálnice bude nadále stavěno podle plánu.

Financování výstavby silnice do roku 2024 bude zajištěno ze státního rozpočtu. Tato zpráva přichází poté, co společnost MRDPW 10. června zmrazila bankovní účty státní společnosti pro stavbu a opravy silnic Avtomagistrali. Společnost varovala, že tento krok bude mít vážné důsledky pro realizaci smluv o výstavbě a opravách dálnic. Zmrazení bankovních účtů následovalo po vyšetřování Národního kontrolního úřadu, které zjistilo nesrovnalosti ve společnosti Avtomagistrali.

Ukázalo se, že společnosti byly zadány zakázky ve výběrovém řízení, které přesahovaly její možnosti. Dalším nesprávným postupem bylo provádění neoprávněných záloh na plánované práce na dálnici Hemus.
V úterní tiskové zprávě MRDPW rovněž uvedla, že vrátí do státního rozpočtu 490 779 500 BGN. Peníze budou použity na financování prioritních aktivit ke zmírnění dopadů pandemie.

Zdroj: https://www.novinite.com
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Bulharsko. 

• Témata: Ekonomika ve světě
• Teritorium: Bulharsko | Evropa | Zahraničí