Zdroj: CzechTrade

Bulharsko připravuje nové projekty v průmyslové zóně Kostinbrod

Zahraniční společnosti investují v průmyslové zóně v bulharském Kostinbrodu. Město nedaleko Sofie vytváří vhodné podmínky pro investory. Jedná se o příležitost pro české investory i vzhledem k dobré dopravní dostupnosti.

Ministr hospodářství navštívil region na pozvání starosty obce Kostinbrod Traiko Mladenova. Koncem března ministerstvo hospodářství a průmyslu oznámilo, že v průmyslové zóně Kostinbrod byly zahájeny investice za 70 milionů lev, soukromé společnosti dosud v oblasti Kostinbrod investovaly přes 200 milionů lev.

Katedrála sv. Alexandra Něvského v Sofii, hlavní město Bulharska
Katedrála sv. Alexandra Něvského v Sofii, Bulharsko

Jedna z největších řeckých společností na výrobu čokolády a dalších cukrářských výrobků plánuje přesunout veškerou výrobu právě do Bulharska. To se ukázalo na schůzce ministra Nikoly Stoyanova s vedením Interion. Společnost vyrábí produkty pod značkou NuCrema a v současnosti hodlá investovat do nového vývoje v Kostinbrodu.

Investici ve výši 12 milionů lev potvrdil také jeden z největších výrobců dveří, oken a žaluzií v Bulharsku a Evropě – společnost Rolplast Group. V posledním desetiletí byla veškerá produkce Rolplast Group exportována na Balkán, kde má společnost silné zastoupení. Firma plánuje expandovat do celého světa.

Hlavním problémem zůstává nedostatek personálu. Pro řešení problému s pracovní silou bylo dohodnuto, že obec Kostinbrod a ministerstvo budou spolupracovat v iniciativách podporujících pracovní příležitosti v regionu.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Bulharsko. 
Zdroj: https://www.logistika.bg

• Teritorium: Bulharsko | Evropa | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Služby

Doporučujeme