Byl zahájen průzkum jediného cínového ložiska v Kazachstánu


  • Země: KZ – Kazachstán
  • Datum zveřejnění: 19.06.2019

Průzkum v Severním Kazachstánu společnosti Tin One Mining JSC, vlastníka jediného a největšího cínového ložiska v republice, byl zahájen, informovala tisková služba regionální administrace.
Jak bylo oznámeno na reportážním zasedání guvernéra regionu Severního Kazachstánu, v květnu začaly stěhovací práce. Během své návštěvy v terénu Kumar Aksakalov zdůraznil význam tohoto projektu pro severní region.
„Jedná se o prvního významného těžaře v naší oblasti. Čekáme na realizaci tohoto projektu. Do projektu bude investováno zhruba 100 miliard tenge. V příštím roce bude vybudován důlní a zpracovatelský závod. Na těžebním poli bude pracovat 600 lidí,“ řekl Kumar Aksakalov.
Cínové doly v regionu představují přibližně 65 % celkových prokázaných zásob v Kazachstánu. Na dolu Syrymbet – 153 tisíc tun. Podnik bude vyrábět 10 tisíc tun cínu ročně. Celkový objem prodaných výrobků za celé období provozu je 500 miliard tenge. Podle odborníků tento projekt umožní Kazachstánu vstoupit do první desítky producentů cínu na světě. Nyní na londýnské burze se 1 tuna cínu odhaduje na 21 tisíc dolarů.

Zdroj: Centrum obchodní informace kapitál. www.kapital.kz
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Almaty.

Souborové přílohy