První nákladní let mezi čínským Šen-čenem a maďarským hlavním městem

Nové letecké spojení je důležitým mezníkem, protože významná část zboží online obchodování do střední a východní Evropy z Číny pochází z oblasti Šen-čenu. Let nyní probíhá jednou týdně.

Zahájení nového letu by mohlo usnadnit další ekonomické a obchodní vazby mezi regionem střední a východní Evropy a Čínou. Šen-čen, nejdůležitější jihočínské finanční a logistické centrum, město inovací, které je domovem více než 14 000 high-tech společností, je jedním z nejvýznamnějších hráčů v odvětví elektronických a informačních technologií, kde sídlí velké korporace. Významná část čínského importu elektronického obchodování do Střední a Východní Evropy pochází z delty Perlové řeky, kde se nachází Šen-čen, což představuje trh přibližně 80 miliard EUR ročně.

Dr. Rolf Schnitzler, generální ředitel budapešťského letiště, zdůraznil: „Jsme velmi rádi, že můžeme zahájit nový let společnosti Cargolux do Šen-čenu – Budapešti, což je obrovská výhoda nejen pro maďarské a střední a východní a evropské společnosti, ale také příležitost Mezinárodní letiště Ference Liszta by mělo hrát vedoucí úlohu v logistických zásobách regionu, včetně online obchodování. Zahájení nové trasy je dobrým příkladem toho, jak si BUD Cargo City v těchto náročných dobách vede dobře, s pomocí našeho dlouhodobého strategického partnera Cargolux.“

V lednu 2020 předalo budapešťské letiště svůj nový komplex pro manipulaci s leteckým nákladem o rozloze 32 600 m2; Cargo City od té doby funguje maximální rychlostí a jako brána nákladu do střední a východní Evropy slouží jako důležitý strategický bod v boji proti koronaviru. Provozovatel letiště považuje leteckou přepravu za klíčovou oblast, která je jednou ze stabilních a dlouhodobých prvků obchodních plánů letiště v Budapešti: pokračují se práce na vývoji Cargo City, optimalizace provozního prostředí včetně digitalizace podniku, vylepšení servisu speciálních druhů zboží, jako jsou léčiva a hospodářská zvířata. 

Zdroj: www.bud.hu/budapest_airport
Zpracoval kolektiv CzechTrade Budapešť.

Pravidelné novinky e-mailem