Zdroj: CzechTrade

Carlsberg Bulgaria investuje do pivovaru v bulharském Blagoevgradu

Nadnárodní koncerny investují a rozšiřují bulharské pivovarnictví. Investice je do nové výrobní budovy vybavené nejmodernějšími technologiemi.

Bude v ní umístěna nová kontinuální linka CAN na výrobu piva v plechovkách o objemu 0,5 l. Předpokládaný start je v první polovině roku 2023, což společnosti umožní rozšířit portfolio produktových inovací v návaznosti na nejvyšší mezinárodní a národní normy kvality v pivovarnictví.

Ilustrační fotografie

„Investice, která bude provedena v Blagoevgradu, má velký význam zejména s ohledem na ekonomickou situaci nejen v Bulharsku, ale v celosvětovém měřítku. Poskytne příležitost pro nová pracovní místa, která jsou nepochybně potřebná,“ uvedl při předávání certifikátu náměstek Savov. Firma je podle něj váženým zaměstnavatelem na území krajského centra.

„Jako přední výrobce v oboru je pro nás důležité investovat nejen do nových technologií a výrobních zařízení, ale také do ekonomického, sociálního a kulturního rozvoje regionů, ve kterých působíme. Společnost má dva pivovary – ve městě Šumen a v Blagoevgradu a také logistická a obchodní centra po celé zemi. Zaměstnáváme více než 500 lidí. S novou řadou CAN plánujeme rozšířit výrobu a zaměstnanost ve společnosti, protože věříme, že inovace a společné projekty jsou cestou, jak přispět k udržitelnější budoucnosti. Umožní nám to také vyrábět pivo v plechovkách zde v Bulharsku místo dovozu ze sousedních zemí,“ řekl Wojciech Zhabinski, výkonný ředitel Carlsberg Bulgaria.

Český dodavatel uspěl v prestižním CERNu. Co tam firmy Arbyd dodala?

Ceremoniálu se zúčastnil také starosta Blagoevgradu Ilko Stoyanov a Bogdan Bogdanov, výkonný ředitel Bulharské investiční agentury (BAI).

Carlsberg Group je dánská společnost, jeden z předních světových mezinárodních výrobců piva s obrovským portfoliem různých značek nápojů. Společnost byla založena v roce 1847 v Kodani Jacobem Jacobsenem. Značka Carlsberg je jednou z nejznámějších značek piva na světě a spolu s Baltikou a Tuborgem patří mezi osm největších značek v Evropě. Ve skupině Carlsberg pracuje více než 42 000 lidí a produkty se prodávají na více než 150 trzích po celém světě.

V září dva závody působící v Bulharsku, Shumensko pivo a Pirinsko pivo, spojily zdroje a aktiva pod názvem Carlsberg Bulgaria. Společnost je předním výrobcem piva a cideru v Bulharsku a jednou z nejdynamičtějších a nejrychleji se rozvíjejících společností v oboru.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Bulharsko.
Zdroj: www.economy.bg

• Oblasti podnikání: Investice | Potravinářský průmysl
• Teritorium: Bulharsko | Evropa | Zahraničí

Doporučujeme