Cemex plánuje mezi lety 2021 a 2023 investovat 925 milionů USD

Výdaje lze rozdělit na velké cementářské projekty zaměřené na rozšíření kapacity celkem o 10 milionů tun, kam by mělo směřovat 424 milionů USD a zhruba 500 milionů USD by pak mělo jít na menší fúze a nákupy.

novinka-obr_120x80pxl_521559409_mexiko.jpgMexická společnost Cemex, přední světový výrobce a dodavatel stavebních materiálů: betonu, cementu, kameniva, litých směsí a dalších materiálů, plánuje investice přesahující 900 milionů amerických dolarů do projektů nejen v Mexiku i v dalších zemích Latinské Ameriky a Karibiku.

Výdaje lze rozdělit na velké cementářské projekty zaměřené na rozšíření kapacity celkem o 10 milionů tun, kam by mělo směřovat 424 milionů USD a zhruba 500 milionů USD by pak mělo jít na menší fúze a nákupy. Využití kapacity tohoto odvětví v Mexiku dnes funguje na nejvyšší úrovni a vysoké využití kapacity po pandemii Cemex opět zažívá také na trzích, jako je Dominikánská republika, Guatemala a Jamajka.

Výkonný ředitel uvedl, že projekty rozšiřování kapacity zahrnují také starší investice zahájené v Mexiku, Kolumbii a na Filipínách již před lety. Společnost očekává, že tyto projekty začnou fungovat v roce 2022. Cemex se rovněž snaží znovuotevřít nevyužité kapacity. Celkově by projekty v Mexiku měly v zemi vytvořit další cementárenskou kapacitu kolem 3,5 milionů tun, skládající se z 1,5 milionů tun kapacity v závodě Tepeaca ve státě Puebla; rozšíření o 500 tisíc tun v závodě Huichapan ve státě Hidalgo a 1,5 milionů tun dodatečné kapacity uvedením do provozu dvou linek v závodě CPN ve státě Sonora. Investice v Latinské Americe a Karibiku, jako je například obnovení provozu v cementárně CPN ve státě Sonora umožní adekvátně reagovat na rostoucí poptávku v USA.

Mezi další investice patří 1 milion tun další kapacity ve zbytku regionu, včetně obnovení provozu v Dominikánské republice a nového závodu v Guatemale.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko.
Zdroj: www.bnamericas.com
• Oblasti podnikání: Investice | Stavebnictví a stavební materiály
• Teritorium: Mexiko