Jedno z největších výstavišť v Mexico City se promění v dočasnou nemocnici

Projekt realizuje Mexická národní autonomní univerzita (Universidad Nacional Autónoma de México, UNAM) spolu s Nadací Carlosa Slima a agenturami CIE, OCESA a CODERE. Projekt bude zastřešen Ministerstvem zdravotnictví hlavního města Mexico City a Ministerstvem národní obrany.

V nemocnici bude poskytnuto ošetření lidem, kteří jsou infikováni covid-19 a vykazují mírné až střední příznaky. Tato iniciativa vybízí podnikatelskou komunitu, aby projekt podpořila. Čtvrtletní náklady na provoz 1200 lůžek nemocnice jsou ve výši 945 milionů mexických dolarů, z čehož jde 36,7 mil. mexických dolarů na poskytování ambulantní péče.
Univerzita UNAM vysvětlila, že růst infrastruktury bude probíhat v blocích po 200 lůžkách a vývoj stavby bude určen postupně, na základě poptávky a dostupnosti zdravotnického personálu. Stejně tak poroste mimo jiné služba ambulantní péče a nemocniční moduly, ve kterých budou pacienti primárně roztříděni, ale také místa pro přípravu na přepravu do jiných zdravotnických zařízení.
Celkové personální zdroje se odhadují na 397 lidí. Lékařská struktura bude zahrnovat jednoho ředitele, 3 vedoucí oddělení, 1 vedoucí sestru, 45 odborných lékařů, 29 laboratorních techniků, 8 sociálních pracovníků a personál v administrativní podpoře, stejně jako 140 zdravotních sester a 70 pracovníků nakládajících s nosítky.
Kvůli dlouhodobě nízkým kapacitám ve zdravotnictví a aktuálně vyšší potřebě dochází k postupné inauguraci vícero dočasných zdravotnických zařízení. Aktuálně je plánováno jen v Mexico City otevřít minimálně sedm dočasných nemocnic. 

Vypracoval kolektiv pracovníků CzechTrade Mexico City
Zdroj: Milenio

Pravidelné novinky e-mailem