V Černé Hoře bude postavena nová pohotovostní služba

Podgorica a Černá Hora získají nové pohotovostní středisko – projekt nesmírného významu nejen pro klinické centrum, ale pro celý zdravotní systém země. Projekt má hodnotu 15,5 až 16 milionů EUR, uvedl Erakovič, ředitel Klinického centra v Černé Hoře.

Ředitel klinického centra Erakovič, poukázal na to, že byl přijatý podrobný urbanistický plán a nastíněno pohotovostní středisko. Realizaci projektu povede Správa veřejných prací. Peníze byly poskytnuty vládou a ministerstvem financí, které tento projekt zařadily na seznam priorit, a sám premiér Markovič se přímo zapojil a postaral se o to, aby bylo vše realizováno.
Když už mluvíme o technických podrobnostech, Erakovič vysvětlil, že v současné době se připravuje dokumentace pro výběrové řízení na hlavní a předběžný návrh.
Společně s konzultanty určenými klinickým střediskem doufá, že bude moci rychle podat projektové zadání pro Správu veřejných prací. Po tomto rozhodnutí a přijetí těchto rozhodnutí jsou okamžitě splněny podmínky pro vyhlášení výběrového řízení na stavbu pohotovostního střediska, zdůraznil Erakovič. Připomněl, že se jednalo o jeden z prioritních projektů nejen pro klinické centrum, ale i pro zdravotnický systém Černé Hory.

Zdroj: Antena M
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Podgorici.

Pravidelné novinky e-mailem