Černá Hora otevřela letiště v Podgorici a Tivtu

Od 1. června je otevřené letiště v Podgorici a Tivtu. Černá Hora rovněž otevřela všechny silniční hraniční přechody do sousedních zemí a zrušila dosud povinnou karanténu při vstupu do země pro občany zemí s méně než 25 aktivními případy koronaviru na 100 000 obyvatel.

Od 1. června, letiště v Podgorici a Tivtu jsou otevřená pro občany zemí, kde je počet aktivních případů koronaviru nižší než 25 na 100 000 obyvatel, oznámila společnost Aerodromi Crne Gore.

V oznámení se na stránce společnosti uvádí, seznam zemí, do kterého jsou současně zařazené: Slovinsko, Chorvatsko, Slovensko, Gruzie, Švýcarsko, Albánie, Rakousko, Norsko, Monako, Kosovo, Německo, Řecko, Maďarsko, Dánsko, Litva, Lotyšsko, Ázerbájdžán, Lucembursko, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Izrael, Česká republika, Finsko a Estonsko.

Černá Hora také otevřela všechny silniční hraniční přechody do sousedních zemí, které byly uzavřeny v rámci opatření proti šíření koronaviru.

Turisté, většinou ze západoevropských zemí, začali vstupovat do Černé Hory těsně po půlnoci, jakmile vstoupilo v platnost zrušení povinné karantény při vstupu do země pro občany zemí s méně než 25 aktivními případy koronaviru na 100 000 obyvatel.

Zdroj: Portal Analitika
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Podgorici.

Pravidelné novinky e-mailem