Černá Hora: Národní olivový dům postavený v Baru

Byly dokončeny stavební práce na Národním domě oliv v černohorském městě Stari Bar v hodnotě asi jednoho milionu eur a probíhají závěrečné práce na terénních úpravách a připojení zařízení k síti pro rozvod elektřiny a vody, oznámila Správa veřejných prací.

Podle správy veřejných prací má olivový dům celkovou plochu asi 1100 metrů čtverečních a je koncipován jako správní a vzdělávací centrum, které bude také centrem různých akcí, včetně tradičního festivalu oliv. Zařízení bude také obsahovat menší závod na zpracování oliv, který bude otevřen všem černohorským pěstitelům oliv a turistům, kteří mají zájem, aby mohli vidět celý proces získávání oleje. Kromě významného zlepšení pracovních podmínek černohorských pěstitelů oliv a prezentace produktů špičkové kvality se očekává, že Olive House bude velmi atraktivní pro mnoho zahraničních turistů a návštěvníků, což se stane součástí turistické a kulturní nabídky Baru a Černé Hory.

Zdroj: Portal Analitika                                                                                                                                                                                                        Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Podgorici
• Témata: Ekonomika ve světě
• Teritorium: Černá Hora | Evropa | Zahraničí