Prodejci očekávají průměrný pokles cen nemovitostí v Černé Hoře až o deset procent

Prodejci nemovitostí v Černé Hoře vzhledem k dopadu pandemie koronaviru očekávají průměrný pokles cen nemovitostí až o deset procent a potenciální kupci o 20 až 30 procent, podle průzkumu realitní agentury Montenegro Prospects.

Rozsáhlý průzkum dopadu pandemie koronaviru na trh s nemovitostmi v Černé Hoře ukázal, že stabilizace trhu se očekává za rok nebo dva.

Očekávání pohybu cen pronájmu sezónních nemovitostí se velmi liší. Asi 30 % respondentů, si myslí, že zůstanou na stejné úrovni, 30 % si myslí, že průměrné nájemné klesne mezi 20 a 30 %, zatímco 20 % si myslí, že klesne mezi 30 a 50 %, podle prohlášení realitní agentury Montenegro Prospects.

Průzkum zahrnoval více než 1,5 tisíce prodejců a potenciálních kupců, většinou ze západní Evropy, Ruska a regionu. Domnívají se, že zvyklosti zákazníků se v určitých směrech změní. Respondenti mimo jiné uvedli, že více nemovitostí bude nakoupeno v oblastech s nižší hustotou obyvatelstva.

Průzkum také ukázal, že Černá Hora bude konkurenceschopnější vzhledem k tomu, že se dobře vypořádala s pandemií koronaviru. Agentura Montenegro Prospects působí na černohorském realitním trhu již 14 let.

Zdroj: Portal Analitika
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Podgorici.

Pravidelné novinky e-mailem