První komerční lety se v Černé Hoře spustí v červnu

Zástupci vnitrostátní letecké společnosti Montenegro Airlines (MA) oznámili první komerční lety v červnu a předpokládají, že první lety budou zřízeny do destinací v regionu.

Společnost Montenegro Airlines (MA) očekává první komerční lety v červnu. Zástupci vnitrostátní letecké společnosti předpokládají, že první lety budou zřízeny do destinací v regionu. Vzhledem k uvolnění omezení v Černé Hoře a v řadě evropských zemí v posledních několika dnech očekáváme první červnové lety do destinací s podobnou epidemiologickou situací.
Montenegro Airlines předpokládá, že první lety budou zavedeny do destinací v regionu. V příštím měsíci by pak byly zřízeny lety do všech destinací, do kterých létal, samozřejmě za předpokladu, že budou povolení let do těchto zemí.
Vláda oznámila, že společnosti Montenegro Airlines bude kvůli přerušení komerčního provozu od 16. března do 4. května vyplaceno za zvláštní charterové lety více než půl milionu eur. Ve čtvrtek, aniž by se konalo zasedání, vláda přijala informace o poskytování rozpočtových prostředků společnosti Montenegro Airlines za účelem úhrady nákladů vzniklých v souvislosti s realizací zvláštních charterových letů v tomto období.

Zdroj: Portal Analitika
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Podgorici.

Pravidelné novinky e-mailem