Černomořská obchodní a rozvojová banka investuje 45 milionů dolarů v Bulharsku do Energo-Pro

Česká společnost ENERGO-PRO se dále rozvíjí na zahraničních trzích v Bulharsku, Turecku a Gruzii. Investiční program společnosti počítá s obnovou a modernizací elektrické sítě.

Černomořská obchodní a rozvojová banka (BSTDB) investuje 45 milionů dolarů jako významný investor do emise dluhopisů ENERGO-PRO, nezávislého provozovatele vodních elektráren a distributor elektřiny v oblasti Černého moře. Celková výše emise dluhopisů je 45 milionů USD.

Ilustrační fotografie

BSTDB podporuje investiční program ENERGO-PRO, který poskytuje kapitálové výdaje zejména na obnovu a modernizaci elektrizační soustavy v Bulharsku a Gruzii pro domácnosti a firemní zákazníky a také na připojení více zákazníků k elektrifikační soustavě.

BSTDB navíc přispěje ke zlepšení environmentální a sociální výkonnosti ENERGO-PRO posílením environmentálních a sociálních systémů řízení a jejich rozšířením na více míst v Bulharsku, Turecku a Gruzii. Toho bude rovněž dosaženo vypracováním podrobných plánů zapojení akcionářů a zvýšením adaptability výroby elektřiny na účinky měnícího se klimatu.

„Jsme rádi, že můžeme podpořit ENERGO-PRO při výrobě obnovitelné energie a zabezpečení dodávek energie v oblasti Černého moře. Jako regionální rozvojová banka dáváme přednost podpoře spolupráce mezi našimi členskými státy a řešení čisté energie v regionu,“ řekl Dmitrij Pankin, prezident BSTDB.

„Vážíme si naší spolupráce s BSTDB a jsme velmi rádi, že se banka rozhodla zúčastnit naší první emise eurobondů v amerických dolarech jako hlavní investor, což jistě přispělo k úspěchu obchodu,“ dodává Pankin.

Účast BSTDB považuje za vyjádření důvěry ve strategii firmy a potvrzení její silné pozice v energetickém sektoru generální ředitel a člen představenstva ENERGO-PRO Petar Milev: „Těšíme se na spolupráci s BSTDB na našich dalších projektech v budoucnu.“

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře Bulharsko
Zdroj: https://www.dnevnik.bg

• Témata: Ekonomika ve světě
• Oblasti podnikání: Energetika | Investice
• Teritorium: Bulharsko | Evropa | Zahraničí