Česká republika zařadí Gruzii na seznam zemí bezpečných pro turisty

Česká republika brzy zařadí Gruzii do kategorie turisticky bezpečných zemí, což umožní občanům cestovat do této destinace.

Ministr zahraničí David Zalkaliani telefonoval se svým českým protějškem. „Do konce června, začátkem července, bude Gruzie otevřena pro české turisty,“ uvedl gruzínský ministr zahraničí.

„V posledních několika dnech jsem telefonoval s kolegy. Zejména s mým českým protějškem a se současným ministrem zahraničních věcí Izraele. Už mohu říci, že s těmito dvěma zeměmi bylo dosaženo dohody, že Gruzie bude prohlášena za bezpečnou zemi pro turisty,“ sdělil Zalkaliani. Dále dodal, že gruzínské ministerstvo zahraničí a diplomatické mise v zahraničí aktivně spolupracují s různými zeměmi v rámci koncepce bezpečného cestovního ruchu.

Vzhledem k úspěchu Gruzie v boji proti nemoci covid-19 se úřady 15. června rozhodly v zemi zahájit turistickou sezónu a 1. července otevřít hranice pro zahraniční turisty. Nicméně v první fázi gruzínská vláda aktivně jedná s různými zeměmi a leteckými společnostmi o obnovení letů do Gruzie.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře agentury CzechTrade Baku.

Pravidelné novinky e-mailem