Česká účast na obranném veletrhu Arms&Security v Kyjevě

Ve dnech 15.-18. června proběhl v Kyjevě mezinárodní obranný veletrh Arms&Security, kterého se zúčastnilo přes 300 podniků z 13 zemí světa včetně čtyř vystavovatelů z České republiky.

Za podpory agentury CzechTrade se prezentovala na letošním veletrhu Arms&Security stylovým stánkem společnost Excalibur Army. Jeho účast na veletrhu navazuje na několikaletá jednání s Ministerstvem obrany Ukrajiny, která letos v dubnu vyvrcholila testováním samohybné houfnice DANA-M2 na místním vojenském cvičišti, kde zbraň úspěšně prošla funkčními, provozními a dělostřeleckými testy v podmínkách blízkých bojovému použití.

Ministerstvo obrany společně s generálním štábem ozbrojených sil Ukrajiny provedlo na světovém trhu se zbraněmi monitoring samohybných dělostřeleckých zařízení, která by mohla být pro ukrajinskou armádu přijatelná vzhledem k technickým parametrům, účinnosti, nákladům, možnostem dovozu a finančním možnostem Ukrajiny. Po úspěšných zkouškách následují finální kola jednání.

Další český účastník Tatra Trucks prezentoval návštěvníkům veletrhu podvozek, pro něhož ukrajinský obchodní partner Ukrinnmaš bude vyrábět nadstavby pro různé účely použití dle objednávky ukrajinské armády. Podvozky Tatra s požární nadstavbou jsou rovněž tak na službě u Ministerstva mimořádných situací Ukrajiny. Desítky nákladních a výklopných vozidel této známé české značky pracuje v ukrajinských průmyslových podnicích. Účast na veletrhu včetně vystaveného vzorku se stalo demonstrací jak stávajících pozic podniku, tak i ambiciózních plánů na místním trhu.

Na veletrhu Arms&Security se vystavoval prostřednictvím ukrajinského obchodního zastoupení světově známý český výrobce optické infrastruktury Optokon a.s., který na ukrajinském trhu působí přes 20 let a vybudoval tady dobré jméno jak v dodávkách pro objekty obranné infrastruktury, tak i pro civilní průmysl.

Česká společnost 3Dees Industries, která je zástupcem na ukrajinském trhu 3D tiskáren HP Jet Fusion a 3D skenerů Zeiss a Gom, prezentovala na stánku průmyslovou 3D tiskárnu, která bude v nejbližších týdnech spuštěna v kyjevské pobočce.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Ukrajina.
• Teritorium: Evropa | Ukrajina | Zahraničí