Česká účast na veletrhu vědecké a analytické techniky JASIS 2021

Ve dnech 8.-10. listopadu 2021 se v Tokiu uskutečnil veletrh vědecké a analytické techniky JASIS, největší veletrh tohoto zaměření v Asii. Přestože se veletrh stále konal ve stínu pandemie, letošního ročníku se zúčastnilo přes 270 vystavovatelů a navštívilo jej více než 8000 osob.

V první řádě bylo na veletrhu s vlastním stánkem přítomno Velvyslanectví ČR v Tokiu, v rámci kterého byly prezentovány společně financované projekty aplikovaného výzkumu dvojice českých a japonských firem, a to na základě memoranda o spolupráci mezi Technologickou agenturou ČR a japonskou Organizací pro vývoj nových energetických a průmyslových technologií (NEDO).

Ilustrační fotografie

Zbývající část stánku pak byla věnována hi-tech laserovému centru HiLASE a prezentaci agentury CzechInvest. Ambasádní stánek byl v rámci veletrhu také výjimečný tím, že se jednalo o jediné oficiální zahraniční státní zastoupení vedle USA.

Druhým českým stánkem, jenž bylo na akci JASIS možné navštívit, byla společná prezentace šestice českých firem. Na stánku své výrobky a technologie představily společnosti Vytek, SVCS Process Innovation, Steynes, Optopia, Wikilook a Kolibrik. Samostatný stánek měla také na japonském trhu dlouhodobě působící společnost Tescan a české produkty bylo možné naleznout i v rámci sortimentu několika japonských vystavovatelů.

Veletrh JASIS poskytl zajímavou příležitost k prezentaci technologicky vyspělých segmentů českého exportu a podpora účasti českých subjektů se chystá i pro další ročníky. Případní zájemci o prezentaci své technologie v roce 2022 se mohou obrátit buďto na Velvyslanectví ČR v Tokiu či přímo na naši tokijskou kancelář agentury CzechTrade.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade a CzechInvest Japonsko.
Zdroj: Česká ambasáda Tokio

• Témata: Ekonomika ve světě
• Oblasti podnikání: Věda, výzkum a vývoj
• Teritorium: Asie | Japonsko | Zahraničí