Česká značka Praga otevírá první americkou prodejnu

Sportovní vozy Praga si nyní můžete zakoupit v Kalifornii.

Historická česká značka Praga se sídlem v turistickém centru Prahy minulý týden oznámila své první obchodní zastoupení v USA.

Obchodní zastoupení, známé jako Praga Racing West, sídlí na Sonoma Raceway v Kalifornii. Vlastní a provozují ji zkušení závodníci Paul Blickman, Tim Barber a Steven Farrario.

Současná produkce Pragy se skládá ze závodního vozu známého jako R1, motokár a letadla podobného Cessně známého jako Alfa. Americké obchodní zastoupení společnosti je zaměřeno výhradně na R1 a nabízí kompletní servis včetně počátečního nákupu, plánované údržby, podpory na tratích a dopravy.

R1 byl představen v roce 2012 a v během let byl průběžně aktualizován. Auto může být upraveno tak, aby splňovalo předpisy pro závody sportovních automobilů, a ve své současné podobě obsahuje monocoque podvozek z uhlíkových vláken, motor inline-4 se střední montáží a suchou hmotnost asi 643 kg.

Praga také krátce nabídla silniční verzi R1 známou jako R1R. V roce 2015 bylo vyrobeno pouze 68 kusů, což představuje počet let, které uplynuly od zahájení výroby R1R a předchozího silničního vozu Praga.

Zpracoval kolektiv zaměstnanců zahraniční kanceláře CzechTrade USA.
Zdroj: https://www.motorauthority.com