Zdroj: CzechTrade

České firmy na veletrhu Expomin v Chile

Tři české firmy představily své výrobky na těžebním veletrhu Expomin v Santiagu de Chile, který se konal na konci dubna.

Letošního ročník druhého největšího těžebního veletrhu na světě a vůbec největšího v Latinské Americe se zúčastnilo 1 270 vystavovatelů. Přišlo na něj více než 58 000 návštěvníků. Kromě čelních představitelů všech hlavních těžařských společností působících v Chile upoutala pozornost také přítomnost prezidenta Gabriela Borice a ministryně důlního průmyslu Marcely Hernando.

Ilustrační foto | Adriano Castelli / Shutterstock.com

Pro zahraniční investory byla tato událost obzvláště důležitá zejména v souvislosti s oznámením prezidenta Borice o znárodnění těžby lithia v Chile a zaváděním poplatků za těžbu mědi, takzvané royalties.

Českou stranu na veletrhu zastoupily společnosti RETEX, Draslovka Holding a SCILIF. RETEX je výrobce netkaných textilií z Moravského Krumlova. Do těžebního průmyslu dodává filtrační, separační, drenážní a ochranné geotextilie, materiály na zadržování vody v odkalištích a na odhlučnění technologií a jiné.

ExportMag.cz: Olpran zkouší prorazit v Chile, z nějž roste ráj cyklistů

Draslovka vyrábí v Kolíně průmyslové chemické látky pro těžební průmysl a společnost SCILIF, vystupující pod obchodním jménem SUNFIBRE, nabízí systém svícení z optických vláken. Poslední jmenovaná společnost navíc vystavovala na stánku také jejich partnerskou firmu RMC Corporate. Český stánek připravila naše chilská zahraniční kancelář a její zástupci poskytovali firmám potřebnou podporu.

Další ročník Expominu se uskuteční od 24. do 27. března 2025. Příští rok se na severu Chile ve městě Antofagasta koná veletrh Exponor, který se s Expominem alternuje. 

Kancelář CzechTrade Chile je připravena aktivně pomoci českým firmám, které mají zájem o obchodní spolupráci s chilskými subjekty v důlním průmyslu.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Chile.

• Teritorium: Amerika | Chile | Zahraničí

Doporučujeme