Zdroj: CzechTrade

České firmy pod vedením CzechTrade Skandinávie se úspěšně zúčastnily veletrhu Elmia Subcontractor 2022

České strojírenské firmy, které navázaly úspěšnou spolupráci na největším dodavatelském veletrhu ve Skandinávii, mohou být inspirací pro další exportéry, kteří se zajímají o severský trh.

Veletrh Elmia Subcontractor je významným zavedeným skandinávským veletrhem, který je zaměřený čistě na strojírenské subdodávky. Veletrh je navštěvován valnou většinou firem hledajících partnery pro zadávání výroby (outsourcing) především ze Švédska, ale také z Dánska, Finska a Norska.

Ilustrační fotografie

Letos se od 15. do 17. listopadu 2022 uskutečnil 46. ročník tohoto veletrhu. Na letošním ročníku celkem vystavovalo 820 firem z více než 23 zemí na výstavní ploše cca 17 860 metrů čtverečních. Veletrhu se letos zúčastnilo 10 663 odborných návštěvníků, což je nárůst o 1011 lidí oproti předchozímu ročníku v roce 2021. Veletrhu se zúčastnilo 820 vystavovatelů z 23 zemí. Kromě skandinávských zemí to byly firmy z Litvy, Portugalska, Polska a dalších států.

Náš národní stánek byl již osmnáctou účastí České republiky na veletrhu Elmia Subcontractor. Tentokrát jsme se prezentovali na 31,5 m2. V české expozici bylo 10 českých firem, z toho se 5 firem zúčastnilo prezenčně – ROTAS STROJÍRNY, BOHEMIA RINGS, HANAKOV, TRYLAK GROUP a MS PROTECH. Dalších pět českých firem se prezentovalo formou katalogů – KRÁLOVOPOLSKÁ, CHPS, UNIKOV STEEL, STROJÍRNY KOHOUT a NC LINE.

Firma Altron dodává na Blízký východ odolné cloudové kontejnery

Stánek CzechTrade navštívilo během tří dnů výstavy velké množství skandinávských firem. Zaregistrovalkonkrétní poptávky především od švédských firem, které měly zájem najít v České republice nové dodavatele. Valná většina návštěvníků stánku měla zájem o kontakt přímo s vystavovateli na individuální ploše.

Příští ročník veletrhu Elmia Subcontractor se uskuteční 14.–16. 11. 2023 a české firmy budou mít opět možnost účastnit se jako spoluvystavovatelé či formou katalogové účasti. Bude to tedy opět velká příležitost se etablovat na skandinávském trhu, a v případě zájmu neváhejte kontaktovat kancelář CzechTrade ve Stockholmu.

Zpracoval kolektiv pracovníků CzechTrade Švédsko.
Foto: Archiv CzechTrade

• Teritorium: Evropa | Švédsko | Zahraničí