České firmy se představily v Itálii na mezinárodním veletrhu ZOOMARK

Veletrh je přední událostí v prezentaci novinek, trendů, výrobků a doplňků pro domácí mazlíčky.

Ve dnech 10.-12.11.2021 proběhl v italské Bologni mezinárodní veletrh ZOOMARK, na kterém ani letos nechyběli čeští vystavovatelé. Veletrh ZOOMARK je předním bienálním evropským veletrhem produktů a doplňků pro domácí mazlíčky. Akce je rozdělena do kategorií jako jsou pet food, péče, hygiena, komfort, bezpečnost, transport a další.

Eugenio Marongiu / Shutterstock.com

ZOOMARK je vhodnou příležitostí pro vstup nejen na italský trh, kde je registrováno přibližně 60 milionů domácích mazlíčků, ale díky velkému počtu mezinárodních návštěvníků nabízí také možnost vstupu na trhy mimo Apeninský poloostrov.

Předchozí účast na edici z roku 2019 byla zajímavou zkušeností jak pro samotnou naši kancelář CzechTrade Itálie, tak i pro jednotlivé vystavovatele. Zjistili jsme totiž, že české produkty jsou rozhodně konkurenceschopné a mohou zaujmout i na tak složitém trhu, jakým Itálie rozhodně je. I přes určitou nejistotu, která aktuálně ve světě panuje, se rozhodla kancelář CzechTrade Itálie zastřešit účast šesti českých firem i na tomto ročníku.

České technologie triumfovaly na Světové výstavě Expo v Dubaji

Právě podpora zahraniční kanceláře CzechTrade na takovýchto akcích je poměrně zásadní a jsme rádi, že nám české firmy důvěřují. V Itálii totiž platí dvojnásob, že komunikace v rodném jazyce velmi usnadní celkovou organizaci akce a také akvizici nových klientů pro české exportéry.

Na české národní expozici vystavovaly firmy McePharma, Tekro, TOMMI CZ, Topvet – Green Idea, Kiwi Walker a Noviko. Moc všem účastníkům děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

Zdroj: CzechTrade Itálie
Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Itálie.

• Témata: Ekonomika ve světě
• Teritorium: Evropa | Itálie | Zahraničí