České firmy zaujaly na tureckém AgroExpo 2020

Významná regionální zemědělská výstava v Izmiru přinesla díky podpoře Ministerstva zemědělství České republiky ve spolupráci s Generálním konzulátem Istanbul a kanceláří CzechTrade v rámci projektu ekonomické diplomacie PROPED českým firmám nové kontakty a současně posílila povědomí o kvalitních moderních českých výrobcích v oboru.

Mezinárodní veletrh zemědělství AGROEXPO v tureckém Izmiru je nejvýznamnější akcí svého druhu v Turecku a okolních zemích. Letos se uskutečnil již jeho 15. ročník. Loňského ročníku se zúčastnilo 854 společností ze 40 zemí, přičemž veletrh navštívilo přes 332 000 návštěvníků. Nejpočetnějšími zahraničními návštěvníky byli zástupci z Ázerbájdžánu, Běloruska, Bulharska a Alžíru.
Turecký zemědělský veletrh Agroexpo 2020, který se konal ve dnech 6.–9. 2. 2020 v Izmiru překonal svou návštěvností a zájmem očekávání organizátorů. Předběžný odhad hovoří o více než 350 000 návštěvnících a cca 900 vystavovatelích z celého světa.
České firmy vystavující v rámci společného stánku v hlavní výstavní hale se v žádném případě neztratily. Firmy ACAVET, AMAGRO s.r.o, VNT Electronics, DVOŘÁK – svahové sekačky a NATURA DK se setkaly se zaslouženým zájmem a pozorností. Kromě prezentace na společném stánku měly jednotlivé společnosti možnost účastnit se domluvených B2B jednání.
I přes výkyvy ekonomiky a komplikovanou zemědělskou celní agendu patří nadále Turecko k zemím s vysokým obchodním potenciálem. Veletrh v Izmiru ukázal, že české firmy mají i ve zdejším tradičně silném zemědělském sektoru co prezentovat tureckým zákazníkům.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade ve spolupráci s obchodním úsekem GK Istanbul. 

Pravidelné novinky e-mailem