Zdroj: CzechTrade

České společnosti se prezentovaly na veletrhu WETEX 2022 ve Spojených arabských emirátech

Celkem šest českých společností se prezentovalo na významném veletrhu vody, životního prostředí a obnovitelných technologií ve Spojených arabských emirátech.

Veletrh WETEX je největší regionální výstavou technologií pro udržitelnost a čistou energii. která je organizována za podpory Dubajského úřadu pro elektřinu a vodu (Dubai Electricity and Water Authority – DEWA). Veletrh trval tři dny a uskutečnil se na konci září.

Ilustrační fotografie

Na letošním ročníku se za patronátu ministerstva průmyslu a obchodu prezentovalo celkem šest českých společností. Jednalo se o PRESSKAN system, ART CARBON, WOMBAT, VAPO, HP-trend a IN-EKO TEAM. Český pavilon byl umístěn na pomezí hal č. 5 a 6.

Zástupce CzechTrade ve Spojených arabských emirátech Vladislav Polách měl možnost se s každým vystavovatelem osobně přivítat a hovořit o exportních záměrech. Některé z firem byly na veletrhu zcela poprvé, jiné se účastnily i několika posledních ročníků, přičemž jejich zástupci potvrdili, že díky účasti na akci se jim podařilo úspěšně dohodnout obchody nejen pro lokální trh. 

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade SAE.

• Oblasti podnikání: Voda, odpady a životní prostředí