Českou expozici na veletrhu Riga Food navštívil lotyšský ministr zemědělství

Společnou expozici českých firem, organizovanou zahraniční kanceláří CzechTrade Pobaltí, navštívil v úvodní den veletrhu Riga Food lotyšský ministr zemědělství Kaspars Gerhards.

Lotyšský ministr zemědělství Kaspars Gerhards slavnostně zahájil veletrh Riga Food 2019 a v rámci své oficiální prohlídky výstaviště navštívil vybrané expozice, mezi nimi i český národní stánek organizovaný zahraniční kanceláří CzechTrade Pobaltí.
Na české expozici pana ministra Gergardse oficiálně přivítal velvyslanec České republiky v Lotyšsku pan Miroslav Kosek spolu se svou zástupkyní paní Martou Huškovou a dále vedoucí kanceláře CzechTrade Pobaltí paní Věrou Všetičkovou. Na expozici byla ministru Gerhardsovi představena česká produkce prezentovaná firmami RUDOLF JELÍNEK a.s, SEMIX PLUSO, spol. s.r.o. a Vizard s.r.o.
Návštěvníkům českého stánku se naskytla příležitost seznámit se s širokou paletou české produkce od tradiční moravské slivovice a ovocných destilátů firmy R. JELÍNEK, přes rozsáhlé chuťové spektrum snídaňových a svačinových cerálií společnosti SEMIX PLUSO až po unikátní zákusek ruční výroby s názvem Medovník original, jenž na veletrhu představila společnost Vizard. 
Veletrh se konal ve dnech 4. – 7. září 2019 na rižském výstavišti Kipsala, kde svou produkci v podobě potravin, nápojů, potravinářských technologií, balení, restauračního a hotelového vybavení apod. představili účastníci z přibližně 30 zemí světa.

Riga, 20.9.2019
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Riga.

Pravidelné novinky e-mailem