Český pavilon se představil na veletrhu Automechanika Birmingham 2019

Letošní ročník veletrhu Automechanika Birmingham 2019 (4.-6.6.2019) byl již tradičně jednou z nejprestižnějších událostí roku na poli automobilového průmyslu ve Velké Británii. České firmy zde prezentovaly v rámci pavilonu České Republiky organizovaného britskou pobočkou vládní agentury CzechTrade.

Tento koncept se osvědčil jako skvělá příležitost pro rozsáhlý networking a profesionální prezentaci všech zúčastněných firem. Bezesporu největším benefitem bylo množství předem zorganizovaných schůzek, ale i řada kontaktů navázaných přímo na veletrhu.
Z řad českých společností vystavovali Brano Market, Gumárny Zubří, Tvarmetal, VAM System CZ a ZPV Rožnov. Velmi signifikantní pro vetšinu firem bylo vzájemné představení skotského autobusového giganta Alexander Dennis (ADL), který byl v nedávné době součástí akvizice NFI Group, jenž je největším výrobcem autobusů v Severní Americe. ADL tímto radikálně navýšil své ambice, z čehož by mohli čeští exportéři výrazně benefitovat.
Dále pavilon navštívila britská ikona motosportu McLaren a úvodní schůzka a představení českých firem proběhlo také s lidmi stojícími za projektem Grenadier od skupiny INEOS. Cílem Grenadieru je znovurození klasického nekompromisního 4X4, po tom co Jaguar Land Rover přerušil produkci Defenderu v roce 2016. Grenadier je nyní ve fázi kompletace zcela nového dodavatelského řetězce, což otevírá množství nových příležitostí.
Z předem smluvených schůzek je nutno zmínit jednání mezi britskou legendou v sektoru autodoplňků Halfords a česko-slovenským výrobcem zabezpečovacích systémů VAM System CZ. Seniorní jednání proběhlo velmi úspěšně a VAM System CZ je nyní na nejlepší cestě k penetrování britského trhu.
Exportní potenciál českých vystavovatelů přilákal velký zájem a opět potvrdil, že Británie si stále zachovává status významného automobilového hráče.  

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Londýn.

Pravidelné novinky e-mailem