Zdroj: CzechTrade

Český výrobce krmiv společnost Noviko slaví první úspěchy na chilském trhu

Ve čtvrtek 19. ledna se v prostorách českého velvyslanectví v Santiagu de Chile uskutečnila prezentace firmy Noviko, krmiv pro domácí zvířata značky Calibra, která sklidila velký úspěch.

Akci spoluorganizovala naše zahraniční kancelář CzechTrade Chile společně s lokálním zástupcem pro Calibru, chilskou společností Grupo Despa. Na akci byli pozváni zvěrolékaři, majitelé zverimexů a lokální distributoři krmiv pro domácí zvířata. Akci zahájil český velvyslanec Pavel Bechný. Následovala prezentace produktů Calibra a jejich slavnostní uvedení na trh.

Ilustrační fotografie

Zástupci značky Calibra – ředitel Martin Koudela a manažer exportu a R&D Martin Čech – představili portfolio nových produktů pro chilský trh. Jedná se o výrobky nejvyšší kvality, o něž je na místním trhu velký zájem. Začátkem roku dorazila do Chile jejich historicky první zásilka.

Po krmivech pro domácí mazlíčky vyráběná v ČR je na místním trhu velká poptávka. Velmi dobré postavení v Chile má značka Brit od společnosti Vafo. Lze tedy předpokládat, že podobného úspěchu dosáhne v krátké době i značka Calibra. Společnosti Noviko přejeme mnoho úspěchů nejen na chilském trhu.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Chile.

• Oblasti podnikání: Obchod | Potravinářský průmysl
• Teritorium: Amerika | Chile | Zahraničí