Zdroj: CzechTrade

Čeští dodavatelé a výrobci pekárenských technologií se s CzechTrade představili v Arménii

Na konci května se v Arménii konala podnikatelská minimise českých výrobců a dodavatelů pekárenských strojů, výrobních linek a technologií.

Akci iniciovala a připravila zahraniční kancelář CzechTrade v Tbilisi s podporou zastupitelského úřadu ČR v Arménii. České firmy, které se akce účastnily, a jmenovitě se jednalo o společnosti J4, Revent a Kornfeil, měly možnost se v průběhu tří dnů setkat téměř se všemi hlavními producenty pekárenských výrobků z celého území Arménie.

Ilustrační fotografie

Hlavní prezentace českých firem, která se konala v Jerevanu, se zúčastnil Mimořádný a zplnomocněný velvyslanec ČR v Arménské republice Petr Pirunčík, který v úvodu krátce pozdravil účastníky akce a popřál jim úspěšná jednání.

Zájem o setkání s českými dodavateli technologií byl skutečně velký. Vypovídají o tom i individuální jednání, které následovala bezprostředně po prezentacích. Účastníci české delegace zhodnotili akci jako velmi přínosnou, protože v průběhu krátkého časového úseku měli možnost si udělat komplexní obrázek o tom, jak vypadá reálná situace v oboru a především, jaké jsou zde reálné, aktuální obchodní možnosti.

ExportMag.cz: Namíchat si müsli po svém? „Zábavné pochoutky“ firmy Mixit uspěly i ve světě

O tom, že pro české firmy se jedná o perspektivní teritorium nebylo ostatně pochyb, Arménie, stejně tak jako sousední Gruzie se svojí roční spotřebou mouky patří k největším spotřebitelům na světě a tomu také odpovídá výrobní základna.

Pekárenství je jedním z nejrozšířenějších potravinářských odvětví v zemi. Pracují zde především stovky malých a středně velkých pekáren a menších cukrárenských provozoven, samozřejmě jsou i velké. Mnohé lokální pekárny jsou v perfektním stavu, ale jsou i takové, které čekají na komplexní nebo částečnou modernizaci, připravují se nové projekty, a právě sem cílila naše podnikatelská minimise.

Zpracoval tým zahraniční kanceláře CzechTrade Gruzie.

• Teritorium: Arménie | Asie | Zahraničí

Doporučujeme