Cestování do Kolumbie bude jednodušší díky obnoveným vnitrostátním a mezinárodním letům

Podle Kolumbijské asociace cestovních kanceláří Anato a údajů Úřadu pro civilní letectví o provozu na kolumbijských letištích se z Kolumbie do července 2021 obnovilo už 42 % mezinárodních letů.

Jen rok po oživení, Kolumbie obnovila už 60 % pravidelných mezinárodních leteckých spojů, které měla před vypuknutím epidemie. Země se stále více propojuje se světem taky díky otevírání nových leteckých tras. Španělská společnost Iberia oznámila, že zvýší své týdenní frekvence ze sedmi na deset letů mezi Madridem a Bogotou, čímž dosáhne 100 % své obvyklé kapacity. Další společnosti, které obnovily letecká spojení mezi Kolumbií a Evropou, jsou Air Europa, Turkish Airlines, Lufthansa, Avianca, Air France a KLM. 

Navíc v leteckém sektoru, kromě rekonstrukce stávajících letišť, kolumbijské Ministerstvo dopravy iniciuje i stavbu nových. Jeden z nejdůležitějších rekonstrukčních projektů je modernizace letiště Gustavo Rojas Pinilla na kolumbijském ostrově San Andrés.

Pro departament Caldas je stěžejní naopak projekt stavby letiště Aeropuerto del Café. Dle ministryně dopravy Ángely María Orozco Gómez letiště otevře nové příležitosti pro tento kávový region. Důležitý dopravní uzel v Caldas taky vidí jako potenciální možnost zvýšit zaměstnanost v regionu, a podpořit městský rozvoj a cestovní ruch.

I přes zvýšené frekvence letů, vláda stále doporučuje dodržovat přísná pravidla pro dosažení biologické bezpečnosti na kolumbijských letištích. Platný protokol o biologické ochraně cestujících připravený Úřadem pro civilní letectví a schválený Ministerstvem zdravotnictví na konci června stanovil nezbytná opatření pro provoz letišť a leteckých společností.

Letiště v Bogotě bylo tak uznáno britskou společností Skytrax jako první v Jižní Americe s nejvyšším hodnocením v oblastí biologické bezpečnosti a získalo pět hvězdiček za svá proticovidová opatření.

Zdroj: app.bnamericas.com; portafolio.co; mintransporte.gov.co
Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Kolumbie.
• Témata: Ekonomika ve světě
• Teritorium: Amerika | Kolumbie | Zahraničí