Chile díky satelitním snímkům a pokročilé technologii chytře řídí zavlažování

První snímky, které byly pořízeny z vesmíru v rámci Sistema Nacional Satelital (SNSAT) zobrazily fotovoltaickou elektrárnu Cerro Dominador na severu země, další sledují zemědělské plochy.

Velkou výhodou satelitů a jejich snímků je především využití v zemědělství, životním prostředí a podobně. Chile je zemí, která je sužovaná nejen suchem, ale také častým zemětřesením či tsunami. Pořizování snímků z vesmíru by mohlo dopomoci kontrolovat rozvíjející se sucho či jiné faktory důležité pro zemědělskou produkci.

Více než 200 satelitů izraelské společnosti Imagesat jsou náhradou za již nefunkční chilský satelit FASat-Charlie, který bude v rámci programu SNSAT vyměněn za novější FASat-Delta.

Další novinkou je software Manna Irrigation Intelligence, který vytváří agronomické a podnebné výpočty pro zlepšení zavlažování. Je schopen poukázat na ohrožené části země, které vyžadují úpravu příjmu vody. Software je jednou z pokročilých technologií pracující se satelitními snímky, který navíc sleduje lokální klima v reálném čase, což pomáhá automaticky přizpůsobovat zavlažování. Uživatelé jsou schopni se připojit přes web nebo mobil bez potřeby využívat hardware o software.

Zdroj: Gobierno de Chile
Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Chile.
• Témata: Ekonomika ve světě
• Teritorium: Amerika | Chile | Zahraničí