Nanotec Chile získává práva na produkci lithiových výrobků s vysokou přidanou hodnotou

Smlouva podepsaná organizací CORFO udělila společnosti Nanotec Chile status specializovaného producenta lithiových výrobků s vysokou přidanou hodnotou, jenž společnosti zajišťuje přednostní právo na koupi tohoto vzácného kovu za preferenční ceny.

Nanotechnologická laboratoř s více než 11 lety zkušeností bude vyrábět lithiové nanočástice a aditiva určené k vývoji nových typů lithiových baterií. Stát se specializovaným výrobcem a přidávat hodnotu výrobkům z lithia je součástí nové strategie Nanotec Chile po získání unikátní certifikace „specializovaného výrobce“, která tak bude doplňovat již zavedenou výrobu nanočástic mědi, jíž se Nanotec Chile jako lídr v oboru již 11 let zabývá.

Tato iniciativa byla odsouhlasena v rámci podpisu smlouvy mezi chilskou „Korporací na propagaci výroby“ CORFO a společností SQM s hlavním střediskem v Salar de Atacama, přičemž smlouva zavazuje těžební společnost SQM k prodeji až 25 % své produkce za zvýhodněnou cenu společnosti Nanotec Chile, jež bude dále vzácný kov užívat k výrobě lithiových nanočástic a aditiv pro výrobu lithiových baterií.

Nová inovativní produkce umožní vývoj lehčích, flexibilnějších, účinnějších, rychle se dobíjejících a levnějších baterií. Prototyp baterií dále může být využit v mobilních telefonech, senzorech, zdravotnických a dalších elektronických zařízeních, či jiných souvisejících produktech.

Generální ředitel společnosti Nanotec Chile Patricio Jarpa potvrdil, že se jedná o jedinečný projekt, který považuje za svůj stěžejní úspěch ve vedení společnosti.

Největší nanotechnologická laboratoř v Chile se zavázala zrealizovat projekt vývoje prototypu lithiových nanočástic během dvouletého období, k čemuž využije nově zřízenou infrastrukturu, jež bude umístěna v městské části hlavního města Santiaga de Chile v San Bernardu.

Zahraniční kancelář CzechTrade v Santiagu de Chile aktivně spolupracuje s firmou Nanotec Chile a pomáhá jí s obchodními aktivitami v České republice.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Chile
zdroj: Dos Alas

Pravidelné novinky e-mailem