Chilská firma GreenSpot poprvé představí výrobky z recyklovaného plastu v internetových obchodech

V roce 2017 započala firma GreenSpot s výrobou pelet z recyklovaných zbytků z lososích farem. V tomto roce začínají s novou obchodní příležitostí zahrnující výrobky z recyklovaného plastu.

Firma se uvedla na trh, když začala předělávat použité bójky, trubky, sítě nebo plováky z lososích farem na pelety. O tři roky později se jejich sortiment ekologických produktů rozšířil na výrobky z recyklovaného plastu. Tyto produkty se rozhodla firma distribuovat koncovým zákazníkům prostřednictvím velkých internetových obchodů, jako jsou SODIMAC a DENDA, se kterými uzavřela smlouvu.

Zakladatel Benjamín González vidí v tomto obchodním kroku velkou budoucnost, a dokonce pro své výrobky využil také aktuální světové krize a angažoval se v prodeji výrobků na dezinfekci nohou. Taktéž ve svém původním obchodním záměru s prodejem pelet z vyřazených sítí se podle jeho slov stále zdokonalují. O velkém zájmu o recyklované produkty firmy GreenSpot svědčí také uzavření obchodu se světově známou sportovní oděvní značkou Patagonia.

Zdroj: Diario Financiero
Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Chile

Pravidelné novinky e-mailem