Chilská logistická firma bude spolupracovat s Amazonem

Program Start-up Chile dal život novému projektu Shippify. Firma na začátku roku 2021 podepíše smlouvu se známým Amazonem a dostane se tak mezi hvězdy v oboru.

Hlavním problémem logistiky v Latinské Americe je poslední krok, tedy dodání zásilky do rukou klienta. Tento problém se snaží řešit ekvádorští zakladatelé chilské startupové firmy Shippify fungující od roku 2015. Jejich aplikace zajišťuje dostatek dodavatelů v rámci dané země a zásilka má tak potenciál se k zákazníkovi dostat v rámci jednoho dne. Firma je novou hvězdou na startupovém nebi v zemi, kam ji vystřelila hlavně chystaná smlouva o spolupráci se světoznámou firmou Amazon.

Sám zakladatel společnosti ale prohlásil, že firma chce jednat také s nejdůležitějšími logistickými společnostmi v rámci latinskoamerického regionu a vytvořit tak jednotný logistický svazek. Nejen pomoc v programu Start-up Chile pomohla zakladatelům dosáhnout užívání aplikace v Brazílii, Chile, Ekvádoru nebo Mexiku. V roce 2021 se chystají proniknout také na kolumbijský a peruánský trh. Důležitost logistického sektoru se především v době pandemie ukázala jako stěžejní. V tomto oboru dnes nejen Chile, ale také celý latinskoamerický region, zažívá neuvěřitelný boom.

Zdroj: Diario Financiero
Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Chile

Pravidelné novinky e-mailem