Chorvatská společnost Agrivi získala prestižní ocenění OSN za inovace v zemědělství

Firma vytvořila jednu z nejúspěšnějších globálních aplikací pro řízení zemědělské výroby.

Firma zvítězila koncem srpna v konkurenci 170 společností v rámci soutěže Digitální excelence v zemědělství v Evropě a Střední Asii. Soutěž pořádala Organizace pro výživu a zemědělství Spojených národů. Agrivi také vloni získala ocenění jako přední rychle rostoucí evropská food-tech firma.

Ilustrační fotografie | Agrinova Services

Agrivi vyhrála v kategorii Systémy inovací v zemědělství a udržitelné zemědělství – Propojené systémy řízení zemědělského hospodaření, čímž ještě jednou upevnila pozici jedné z nejúspěšnějších globálních aplikací pro řízení zemědělské výroby.

Zakladatel a ředitel společnosti Matija Žulj vyjádřil spokojenost a hrdost, že Agrivi se ještě jednou dokázala prosadit jako inovativní technologické řešení, přispívající dlouhodobé udržitelností zemědělského hospodaření, a to nejen v Chorvatsku, ale i na globální úrovni. 

Toto ocenění je podle jeho slov ještě jedno potvrzení účinnosti a kvality software, které dlouhodobě přináší velký počet benefitů nejen zemědělcům, ale i spotřebitelům.

Pomocí software jako je Agrivi zemědělci dokážou snižovat rizika a zvyšovat výnosy a současně zkvalitňovat výrobky a zavádět úsporná řešení. Jeho implementací do výrobního procesu se umožňuje stálá kontrola výrobního procesu, zajišťující sledovatelnost a tímto spotřebitelé získávají zcela transparentní náhled do procesu výroby výživy, kterou konzumují.

Představitelé firmy Agrivi uvedli, že se společnost po uplynutí osmi let a počáteční rozvojové fázi start-upu se společnost etablovala jako uznávaná technologická firma, jejíž řešení se používá ve stovce zemí celého světa. Agrivi software je nejkompletnější řešení pro řízení zemědělské výroby a používají ho profesionální zemědělci všech velikostí, potravinářské průmysly, zemědělské banky a další firmy z oboru a je lokalizován do 15 jazyků. Agrivi má kromě centrály v Záhřebu také pobočky ve Varšavě, Bukurešti a Londýně.

Zdroj: Poslovni.hr
Připravil kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Chorvatsko a Slovinsko.
• Témata: Ekonomika ve světě
• Teritorium: Chorvatsko | Evropa | Slovinsko | Zahraničí