Chorvatsko si zaslouží pozornost exportérů. Pro dodavatele do hotelnictví se připravuje podnikatelská mise

Cestovní ruch je v Chorvatsku stěžejním hospodářským odvětvím. Zemi v sezóně navštíví 6 milionů turistů a v hotelích tráví 20 milionů nocí.

Zahraniční kancelář CzechTrade Chorvatsko chystá misi českých dodavatelů do největších chorvatských hotelových řetězců. Mise je načasovaná na přelom listopadu a prosince, kdy už chorvatští turističtí pracovníci vyhodnocují uplynulou sezónu a začínají se připravovat na tu následující. 

Ilustrační fotografie

V Chorvatsku nabízí ubytovací služby bezmála 750 hotelů. Ty disponují až 200 tisíci lůžky. Desítka největších hotelových řetězců, které jsou především ve vlastnictví chorvatských podnikatelů, realizuje až 85 % celkového obratu v chorvatském hoteliérství. Největšími řetězci jsou VALAMAR RIVIEA (33 hotely a 4 resorty), PLAVA LAGUNA (25 hotelů a 4 resorty), MAISTRA (23 hotely a 5 resortů), SUNCE HOTELI (20 hotelů), LIBURNIA RIVIERA HOTELI (19 hotelů), SOLARIS (12 hotelů). 

Podle údajů Chorvatského turistického sdružení v rekordním roce 2019 v hotelech strávilo 20 milionů nocí bezmála 6 milionů hostů. Očekává se, že se výsledky roku 2022 minimálně vyrovnají těm z roku 2019. 

Český dodavatel uspěl v prestižním CERNu. Co tam firmy Arbyd dodala?

Potenciál pro exportéry je v segmentu HoReCa i stavebnictví

Škála možností je velmi široká a zahrnuje dodávky jak do klasického HoReCa segmentu (potraviny, sklo, stolování, zařízení pro restaurace a hotelové pokoje, nábytek), tak i do segmentu Facility Management (modernizace, úpravy a údržba staveb a prostorů, sportoviště nebo energetika z obnovitelných zdrojů) a stavebnictví (novostavby a stavební rekonstrukce).  

Podle zájmu účastníků budou vybrány čtyři řetězce. Pro jejich vedoucí nákupu a údržby se uskuteční prezentace českých řešení a nabídek. Zájemci o účast na misi a bližší informace mohou kontaktovat zahraniční kancelář CzechTrade Chorvatsko

Připravil kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Chorvatsko.

• Oblasti podnikání: Cestovní ruch, volný čas | Služby
• Teritorium: Chorvatsko | Evropa | Zahraničí