Chystá se milionová investice do univerzitního komplexu v Portoriku

Jedná se o investici za více než 57,5 milionu amerických dolarů pro místní univerzitu Pontifica Universidad Cátolica de Puerto Rico.

Modernizace více struktur, nové technologie a výstavba budovy, ve které budou umístěny inovativní vědecké laboratoře, jsou součástí velkého projektu na zlepšení infrastruktury tří kampusů portorické univerzity v rámci. Celková investice do projektu přesahuje 57,5 ​​milionu amerických dolarů. 

Ilustrační fotografie

Komplexní modernizace započala v roce 2018, po ničení hurikánu María, po němž následovala zemětřesení, která postihla především jižní oblast ostrova. Spolu s aktuální pandemií se tak sešlo několik faktorů, které způsobily nárůst stavebních nákladů o téměř 50 procent. Vedení univerzity od projektu přes tyto překážky neodstoupilo a dnes vytváří univerzitu budoucnosti.  Aktuálně se nachází v polovině pětiletého projektu. 

Komplexní projekt zahrnuje zlepšení přístupu do kampusu Ponce, milionářskou investicí do technologií s více než 178 chytrými učebnami a komplexní modernizací několika vysokoškolských budov, knihoven, studentských kolejí, doplnění výstavby objektu odpovídající požadavkům 21. století o nové laboratoře pro fakultu přírodních vět. Jako inovativní krok k zajištění zdraví a bezpečnosti studentů bude naistalován rozsáhlý systém kontroly kvality vzduchu ve všech učebnách, kancelářích, konferenčních místnostech a jiných společných prostorách.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko.
Zdroj: bnamericas.com

• Témata: Ekonomika ve světě