Čína otevírá pilotní zóny na umělou inteligenci

Čína začíná otevírat inovativní rozvojové pilotní zóny na umělou inteligenci (UI) na lokální úrovni.

Minulý rok Čína začala budovat novou generaci národních inovativních rozvojových pilotních zón zaměřených na UI, kde spoléhá na místní lokální vlády, které mají za úkol demonstrovat UI technologii, zavádět příslušnou pilotní politiku, podporovat R&D v této oblasti, apod.

Celkem bylo vloni spuštěno 33 hlavních UI projektů a otevřeno 15 platforem. Tyto pilotní UI zóny se nacházejí hlavně v Pekingu, Šanghaji, ale i v menších městech jako Deqing County v Zhejiang Provincii. Využití UI technologie v těchto pilotních zónách míří hlavně do autonomního řízení, chytrého zemědělství a chytrého dozoru/kontroly. Do projektu těchto pilotních zón jsou zapojeny přední čínské univerzity, výzkumné ústavy a společnosti, které sponzorují nový typ R&D institucí, které kombinují talenty z celého světa a rozvoj UI inovací. Technologie UI se osvědčila i při současné pandemii – např. při monitoringu domácí karantény, epidemiologickém vyšetřování, trasování nakažených jedinců, apod.

UI rovněž zlepšila sociální kontrolu v oblastech jako monitoring epidemie, rizikové analýzy, systému včasného varování a dopravy.

Zpracoval kolektiv kanceláře CzechTrade v Šanghaji.

Pravidelné novinky e-mailem