Čínský domácí cestovní ruch setrvale roste

Prognózy naznačují, že čínský domácí trh cestovního ruchu v průměru ročně navštíví 10 miliard osob, přičemž spotřeba v příštích pěti letech dosáhne 10 bilionů juanů (přibližně 1,5 bilionu dolarů), uvádí zpráva Čínské akademie cestovního ruchu.

Dle této zprávy v roce 2019 Čína vykázala více než šest miliard domácích turistických cest. Ze zprávy plyne, že Čína v roce 2019 zaznamenala více než 145 milionů příchozích turistických cest (tj. incoming) a její roční příjmy celého odvětví cestovního ruchu dosáhly 6,63 bilionu juanů. Díky tomu bude v příštích pěti letech příspěvek čínského domácího trhu cestovního ruchu k čínské ekonomice a zaměstnanosti přesahovat 10 procent.

Čínský domácí cestovní ruch se z pandemie rychle zotavil. Podle ministerstva kultury a cestovního ruchu bylo během státních svátků na 1.10.2020 uskutečněno celkem 637 milionů cest po celé Číně, což je na úrovni 80 procent minulého roku. Číňané při cestování rádi utrácejí, což je například v ČR posunulo na první příčku mezi národnostmi z hlediska průměrné denní turistické spotřeby resp. útraty v naší zemi.

Příležitosti pro export zajímavých výrobků českého potravinářského, sklářského a módního průmyslu však nabízí i domácí turistický ruch v Číně. Číňané chtějí i na cestách po své zemi zažít či ochutnat něco nového.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Čína, Peking. 
Zdroj: www.cgtn.com

Pravidelné novinky e-mailem