Zdroj: CzechTrade

Čínský masný průmysl expandoval a stal se největším na světě. Pětina celosvětového prodeje připadá právě Číně

Čínští spotřebitelé masa po celé zemi nyní začínají experimentovat s novými trendy, jako jsou prémiové a organické produkty, které představují příležitosti pro vysoký růst pro zahraniční investory, kteří mají zájem vstoupit na trh.

Čínský masný průmysl je dynamický a rychle rostoucí sektor a představuje významné příležitosti pro zahraniční investory a podniky. Tržby letos mají dosáhnou 87,75 miliardy dolarů a čínský trh s masem by měl v letech 2023 až 2027 ročně růst o 19,99 procenta.

Ilustrační fotografie

Není tedy překvapením, že masný průmysl je kritickou součástí čínské ekonomiky, přispívá k zaměstnanosti, hospodářskému růstu a zajišťování potravin. Průmysl podporuje miliony pracovních míst v oblastech, jako jsou zemědělství, zpracování a distribuce, a je klíčovým zdrojem příjmů pro venkovské komunity.

Čína nyní zaujala první místo jako největší světový producent, spotřebitel a dovozce masa. Spotřeba masa v zemi v roce 2021 představovala přibližně 28 procent celosvětové nabídky masa a toto číslo představovalo více než 73 procent hodnoty asijsko-pacifického trhu s masem. Ve stejném roce přesáhl celkový dovoz masa do Číny 30 miliard dolarů, přičemž Brazílie byla hlavním dodavatelem.

Výrobce tradiční slivovice ze Zlínska slaví 100 let a začíná prodávat i do zahraničí

Aby zahraniční investoři a podniky uspěli v čínském masném průmyslu, musí být připraveni procházet složitým a neustále se vyvíjejícím prostředím.

Investice do inovací a technologií je způsob, jak zůstat před konkurencí, což může zlepšit efektivitu, kvalitu a udržitelnost průmyslových provozů. Některé společnosti například začaly používat technologii blockchain ke zlepšení transparentnosti dodavatelského řetězce a bezpečnosti potravin, zatímco jiné zkoumají nové výrobní metody, jako je maso pěstované v laboratoři. 

Zpracoval kolektiv kanceláře CzechTrade v Číně (Šanghaj). 
Zdroj: Dezan Shira & Associates

• Oblasti podnikání: Ostatní | Potravinářský průmysl
• Teritorium: Asie | Čína | Zahraničí