Čističky odpadních vod tématem v Saúdské Arábii

Nová čistička odpadních vod pro město Tabuk bude denně zpracovávat na 125 000 kubických metrů odpadních vod.

Saúdská Arábie, jako největší ekonomika mezi členskými státy GCC, si ve své strategii Vision 2030 klade za cíl provést významné ekonomické a sociální reformy. Důraz je kladen na zlepšení životního prostředí a nakládání s odpady. V této souvislosti místní administrativy tlačí na posilování kapacit pro zpracovávání odpadu nejrůznějšího druhu. Jedněmi s největší produkcí jsou odpadní vody.

Z kraje tohoto roku tak státní společnost Saudi Water Partnership Company představila několik programů pro navýšení kapacit čističek odpadních vod a realizaci těch nových. Jednou z nich je nový závod na zpracování odpadních vod pro město Tabuk. Vítězem tendru se stala saúdskoarabská společnost Nesma Water & Energy Company, člen Nesma Holding. Tendr byl v gesci ministerstva životního prostředí, vodního hospodářství a zemědělství.

Společnost Nesma bude realizovat výstavbu čističky, nicméně po zprovoznění se bude starat také o provoz celého komplexu, údržbu a servis. V rámci daného programu pro posílení kapacit čištění odpadních vod bude realizován projekt Buraydah 2 s kapacitou 150 000 m3 denně a Tabuk 2, s kapacitou 90 000 m3 denně.

Zahraniční kancelář CzechTrade SAE (Dubaj) situaci monitoruje a je připravena přinášet informace využitelné pro aktivity českých firem na poli odpadového hospodářství.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade SAE (Dubaj)
Zdroj: https://gulfbusiness.com
• Témata: Zahraniční obchod
• Oblasti podnikání: Voda, odpady a životní prostředí
• Teritorium: Saúdská Arábie