Čistý zisk společnosti Volvo v roce 2020 zasáhne pandemie

Švédský výrobce nákladních automobilů Volvo hlásí v roce 2020 propad tržeb, ale oživení přichází již ve třetím čtvrtletí, což je dobrou zprávou i pro subdodavatele automobilky.

Švédský výrobce nákladních vozidel Volvo zaznamenal ve třetím čtvrtletí pokles čistého zisku o 23 procent. Uvedl však, že dopad pandemie koronaviru se zmírňuje. Čistý zisk za toto období dosáhl 5,72 miliardy švédských korun (646 milionů USD, 550 milionů EUR) ve srovnání se 7,46 miliardami o rok dříve.

Zatímco omezení způsobená koronavirem vážně ovlivnila prodej, generální ředitel Martin Lundstedt poznamenal, že ke konci čtvrtletí byla dopravní aktivita na většině trhů zpět zhruba na stejné úrovni jako před rokem. „Po rozvolňování opatření v souvislosti s Covid-19 se zvýšila aktivita v nákladní dopravě a zákazníci se vracejí k dříve plánovaným cyklům dodávek,“ uvedl Lundstedt ve svém prohlášení.

Ve srovnání s předchozím rokem poklesly tržby skupiny za období od července do září o 22 procent na 76,9 miliardy švédských korun, což vedlo k 26procentnímu poklesu prodeje nákladních vozidel. Lundstedt také poznamenal, že nejistota ohledně budoucího vývoje byla značná, protože nárůst šíření koronaviru může vést k novým omezením pro společnosti a podniky. 

I přes menší objem prodejů zůstává automobilka Volvo stále atraktivním obchodním partnerem pro české strojírenské firmy. S vyhledáním kontaktů je připravena českým exportérům pomoci zahraniční kancelář CzechTrade ve Stockholmu s působností pro celou Skandinávii.

Článek připravil kolektiv pracovníků CzechTrade Skandinávie.
S využitím zdroje: The Local
https://www.thelocal.se/20201016/volvos-net-profit-takes-a-hit-from-coronavirus-pandemic

 
• Oblasti podnikání: Automobilový průmysl
• Teritorium: Švédsko