Claro Colombia bude investovat 45 milionů USD do posílení kybernetické bezpečnosti

V rámci letošní Bankovní konvence v Cartageně oznámil největší poskytovatel mobilních telefonních služeb v Kolumbii Claro Colombia investici 45 milionů dolarů do posílení kybernetické bezpečnosti a rozšíření datového centra Triara v Medellínu. Investice má posílit bezpečnost v sektorech bankovnictví a platebních ekosystémech.

 

Od počátku pandemie se v médiích stále častěji objevují zprávy o tom, jak zločin v kyberprostoru v Kolumbii neustále roste a lidé se stále častěji potýkají s nástrahami v online světě. Carlos Zenteno, prezident Claro Colombia, uvedl, že za poslední rok došlo v Kolumbii k 90 872 incidentům kybernetické bezpečnosti, více než 50 000 krádeží počítačů, 612% nárůstu malwarových a ransomwarových útoků a 7000 milionů pokusů o útoky.

Ilustrační fotografie

V průběhu roku 2020 kolumbijské finanční instituce taky hlásily 59% nárůst kybernetických podvodů ve všech svých kanálech a dále uvedly, že útoky byly mnohem sofistikovanější a obtížněji odhalitelné než v předchozích letech. Velký rozmach kybernetických útoků v Kolumbii je patrný i z informací kolumbijského policejního útvaru DIJIN. Ze začátku pandemie jde např. o 203% nárůst odcizení dat z informačních systémů, 147% přírůstek zneužití osobních údajů, 126% zvýšení neoprávněného blokování informační nebo telekomunikační sítě a 87% nárůst neoprávněných převodů finančních prostředků nebo jiných aktiv.

Český aplikátor Tugi zlomí strach lidí z injekcí

Jihoameričané jsou posedlí krásou. Investují do ní navzdory krizi

Společnost Claro Colombia uvedla, že hlavním cílem investice je nabídnout portfolio určené k ochraně dat, informací a transakcí pro obchodní sektor, a tím se snažit být hnací silou bezpečného bankovnictví a vývoje platebních ekosystémů.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Kolumbie.
Zdroje: portafolio.co, larepublica.co

• Témata: Ekonomika ve světě
• Oblasti podnikání: E-commerce | Služby | Software a ICT služby
• Teritorium: Amerika | Kolumbie | Zahraničí