Confindustria požaduje důraznější reakci italské vlády na podporu růstu ekonomiky

Pokud by italská ekonomika hypoteticky zůstala beze změny, vzrostla by o 2,3 %. Rozpočtová politika se snaží být co nejvíce expanzivní.

Pokud bude pokračovat stávající situace vyvolaná konfliktem na Ukrajině, bylo by vhodné přijmout rozhodnutí o zvýšení podpory ekonomik na evropské úrovni.

Ilustrační fotografie

Podle ministra financí Franca a podle Confindustria, což je Generální konfederace italského průmyslu, se italská rozpočtová politika snaží být co nejvíce expanzivní. Při analýze opatření ke zvládnutí zvýšených nákladů na energii, Itálie v poměru k HDP vyčlenila více než Francie a Německo.

Pokud bude pokračovat stávající situace vyvolaná konfliktem na Ukrajině, bylo by vhodné přijmout rozhodnutí o zvýšení podpory ekonomik na evropské úrovni. Podle ministra je však problémem italské ekonomiky rovněž dlouhodobý nedostatečný růst.

Český dodavatel uspěl v prestižním CERNu. Co tam firmy Arbyd dodala?

Itálie pracuje na omezení cen plynu. Jednou z cest, jak se vypořádat s velmi znepokojivou inflací, je stanovit strop nebo definovanou cenu zejména pro plyn. Ministr Cingolani na tomto řešení pracuje, ideálem by bylo opět evropské řešení.

V Itálii již byl učiněn krok tímto směrem, pokud jde o těžbu domácího plynu. Bylo stanoveno, že nově vytěžený plyn by se měl prodávat za cenu, která zohledňuje výrobní náklady.

Zpracoval tým pracovníků kanceláře CzechTrade Itálie.
Zdroj: Il Sole 24 ore

• Oblasti podnikání: Energetika | Obchod
• Teritorium: Evropa | Itálie | Zahraničí