Čtvrtletní prodej aut v USA vykázal silnou poptávku po SUV a EV

V průběhu prvního čtvrtletí 2021 v USA prudce vzrostla poptávka po automobilech.

Americké automobilky oznámily prudký nárůst čtvrtletních prodejů při silné poptávce po SUV a poukázaly na trend, který pokračuje i v roce 2022, kdy se stále více lidí přesouvá do řady soukromých dopravních prostředků a nových elektromobilů(EV).

Nízké úrokové sazby, vládní stimul a upřednostňování osobní dopravy kvůli pandemii covidu-19 zvýšily poptávku po automobilech, přestože ceny vzrostly v důsledku napjatých zásob po globálním nedostatku polovodičů.

Vyšší ceny vozidel zvýšily ziskovost pro automobilky, které také zvýšily investice do výroby elektromobilů. General Motors Co (GM. N) uvedla, že její Chevrolet Bolt EV vykázal rekordní dodávky za druhé čtvrtletí, přičemž celkový prodej Chevroletu vzrostl o 31 %, zatímco prodej jeho prémiových SUV Buick vzrostl o 86 %.

„Očekáváme pokračující vysokou poptávku ve druhé polovině letošního roku a do roku 2022,“ uvedla Elaine Buckbergová, hlavní ekonomka GM. Americká automobilka číslo 1 minulý měsíc zvýšila svůj rozpočet na EV na 35 miliard dolarů do roku 2025.

Zpracoval kolektiv zaměstnanců zahraniční kanceláře CzechTrade USA.
Zdroj: Reuters.com
• Témata: Ekonomika ve světě
• Oblasti podnikání: Automobilový průmysl