CzechTrade pomohl zorganizovat podnikatelskou misi s managementem kolumbijských hasičů

Vedení kolumbijských hasičů, kterému šéfuje vrchní kapitán Charles Benavides, se přijelo do Česka naučit od našich hasičů vše potřebné pro fungování.

Zároveň se setkali s českými firmami, které se zaměřují na výrobu produktů právě pro hasiče. Podnikatelská mise se koná v tomto týdnu od pondělí 4. dubna do pátku 8. dubna 2022.

Ilustrační fotografie

Vše odstartovalo v Praze na Generálním ředitelství hasičů a dále na Ministerstvu zahraničních věcí v Černínském paláci, kde tři české společnosti HikoSport, Dekonta a SunFibre (Scilif)  prezentovaly hasičské technologie.

V úterý se hasiči přesunuli do Plzně. Tam se setkali s vedením firmy GOODPRO, která se zaměřuje na oblečení chránící proti teplu a ohni. Následně pokračovali do pivovaru Prazdroj, kde byl simulován únik čpavku a následná dekontaminace.

Ve středu zamířila mise do Brna – konkrétně do areálu Školícího a výcvikového centra HZS ČR. Tam kromě vzdělávacích prezentací od hasičů představovaly svá řešení a produkty firmy Prabos, Sigma, Holík International, Gina Software a Gumotex.

Jihoameričané jsou posedlí krásou. Investují do ní navzdory krizi

Delegace hasičů navštívila i naši ikonickou automobilku Tatra, která sídlí ve slezské Kopřivnici. Kromě představení flotily automobilky proběhlo testování náprav, a to přímo v polygonu Tatra. Poté mise pokračovala do moderního Integrovaného bezpečnostního centra Moravskoslezského kraje.

Poslední den Kolumbijci navštívili firmu Deva, která vyvíjí a vyrábí oblečení nejen pro hasiče, ale také pro ostatní záchranné složky. Vedení kolumbijských hasičů bylo výrobky nadšeno a zvažuje specifické typy vhodné do Amazonie objednat.

Poslední zastávkou celé podnikatelské mise byly Lázně Bohdaneč a laboratoř HZS ČR na nebezpečné materiály a látky, kde se blíže rozebraly metody zásahů a práce v této oblasti.

V každé navštívené lokalitě se vedení kolumbijských hasičů zároveň setkalo s hasičským sborem daného kraje, a to přímo na jejich řídící stanici.

Mise byla organizována Ministerstvem zahraničních věcí s podporou agentury CzechTrade, zvláště v oblasti dohledu nad jednáními v ČR.

Zpracoval kolektiv agentury CzechTrade. 

• Oblasti podnikání: Automobilový průmysl | Služby
• Teritorium: Amerika | Kolumbie | Zahraničí