Další korejská investice rozšiřuje maďarský ekosystém výroby baterií

Společnost Nice LMS Hungary, maďarská dceřinka jihokorejské skupiny Nice Group, zahájila svou činnost v Gödöllő v roce 2019. Stala se klíčovým dodavatelem bateriových článků pro společnosti Samsung SDI a LG Chemical.

Společnost Nice LMS Hungary, významný dodavatel pro bateriový průmysl, zřídí v maďarském městě Vác novou lisovnu o rozloze 6 000 m2 a investuje do ní přibližně 14,4 milionu eur. Díky závodu vznikne 60 pracovních míst a jeho založení významně přispěje k již tak živému maďarskému ekosystému výroby baterií.

Ilustrační fotografie

Nyní staví ve Vácu nový závod na zelené louce, který bude vyrábět hliníkové kryty baterií. Projekt pomůže společnosti dosáhnout ještě vyšší úrovně služeb pro své zákazníky nejen ve výrobě baterií, ale také v automobilovém, obranném, IT a volnočasovém průmyslu.

Asijská země dodává investice do Maďarska jako na montážní lince. Není proto překvapením, že Jižní Korea je pátým největším investorem v Maďarsku, pokud jde o přímé zahraniční investice s 5,2 miliardy dolarů v roce 2019.  To představuje 5,5 % celkových přímých zahraničních investic.

Zdroj: https://hipa.hu
Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Maďarsko.

• Oblasti podnikání: Automobilový průmysl | Energetika