Další krok Kolumbie učinila další krok k odstranění digitální propasti

Kolumbijské domácnosti budou mít konečně poprvé přístup k vysokorychlostnímu internetu 500 mb/s díky optické síti společnosti ETB, a to především na území hlavního města a v jeho blízkém okolí.

Rozšíření nabídky je mimo jiné reakcí na zvyšující se poptávku po rychlosti v souvislosti s vývojem pandemie covid-19. Nárůst rychlost umožňuje v metropoli také ekonomickou reaktivaci podniků v návaznosti na zrychlení digitální transformace spotřebitelů během pandemie.

Plány ETB do budoucna je expandovat i do dalších částí země a tímto přispět k odstranění stále existující digitální propasti obyvatelstva a ke zvýšení kvality služeb.

ETB je na místním trhu považováno hnací motor v oblasti vysokorychlostního internetu a budování optických sítí, v současnosti především na území Bogoty a v jejím okolí. Navýšení rychlosti na 500 mb/s je podle slov ředitele ETB Sergia Gonzaleze dalším krokem ke splnění závazku firmy pohánět zemi směrem ke 4. průmyslové revoluci a podporovat ekonomickou reaktivaci Kolumbie a aktivit, které jsou nyní ve větším měřítku vyvíjeny z domovů obyvatel.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Kolumbie.
Zdroj: bnamericas.com

Pravidelné novinky e-mailem