Zdroj: CzechTrade

Další projekt říční infrastruktury v Kolumbii dostal zelenou

Kolumbijská vláda se zavázala k rekuperaci důležitého říčního koridoru vedoucího do námořního přístavu ve městě Barranquilla.

Řeka Magdalena, známá také jako Rio Grande, je jednou z nejdůležitějších vodních cest v Kolumbii a z hlediska přepravy nákladu se jedná o klíčový koridor. S délkou 1 525 kilometrů, z nichž 886 je splavných, protíná Kolumbii od jihu k severu.

Ilustrační fotografie

Na začátku dubna se vláda prostřednictvím státní agentury Cormagdalena zavázala k rekuperaci přístupového kanálu do města Barranquilla. Projekt se zakládá především na bagrování dna koryta řeky Magdalena a tím pomůže plavidlům různých ponorů proplout tímto úsekem toku. Za projekt je zodpovědné konsorcium Shanghái y Panamerican Dregding a společnost Engineering SAS. Práce budou probíhat přibližně v následujícím půl roce a investice přesáhne v přepočtu 12 milionů amerických dolarů. Součástí projektu je vybudování dvou přístavních hrází.

Vláda si od projektu slibuje mnohem jednodušší splavnost daného úseku a výrazného nárůstu počtu lodí a přepraveného nákladu. Zlepšení dopravní obslužnosti také podpoří ekonomiku nejen v oblasti města Barranquilla ale také v ostatních regionech povodí řeky Magdaleny.

Kolumbie též v současnosti spolupracuje s Technologickou kooperací pro rozvoj lodního průmyslu na vybudování speciálního bagru, který by trvale fungoval na řece Magdalena a průběžně tak pomáhal s udržováním koryta.

Zpracoval kolektiv ZK Bogota.
Zdroj: portafolio.co

• Teritorium: Amerika | Kolumbie | Zahraničí

Doporučujeme